Entegratör e-Fatura 4AX

Microsoft Dynamics iş çözümleri ailesinin amiral gemisi, Dynamics AX ERP yazılımı için Uzman ERP tarafından geliştirilen “Entegratör e-Fatura 4AX” kullanıma hazır. Çözüm 5 aylık bir analiz ve geliştirme çalışması sonucunda Dynamics AX 3.0, AX 4.0 ve AX 2009 sürümlerine uyumlu olarak kullanıma sunuldu.

Microsoft Dynamics  AX ERP kullanıcısı işletmelerin tanımlı iş süreçlerine hiçbir müdahele veya değişiklik gerektirmeyen bu eklenti (add on) Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından özel entegratör olarak yetkilendirilmiş BimSA firması çözümlerine entegre olacak şekilde geliştirildi.

Dynamics AX kullanıcıları “entegratör e-fatura 4AX” modülü ve özel entegratör BimSA’da alacakları işlev ve hizmetler ile başka hiç bir arayüz veya uygulamaya ihtiyaç duymadan Dynamics AX arayüzünü kullanarak müşterilerine e-fatura gönderebilme, tedarikçilerinden e-fatura alabilme ve bu belgelerini elektronik ortamda arşivleyebilme imkanını elde ediyor.

Uzman ERP Entegratör e-Fatura 4AX çözümünü tercih eden işletmelere sağlanan faydalar:

  • İşletmenin Muhasebe, Satış ve Satınalma süreçlerinde hiç bir uyarlama gerekmiyor !
  • Dynamics AX içinde yer alan anaveriler GİB standartlarına kısa sürede uyumlu duruma getiriliyor.
  • E-Fatura’ya geçmiş mükellefler listesi düzenli olarak Dynamics AX Carileri ile eşlenmesi ve otomatik olarak ilgili carilerin “e-fatura mükellefi” olarak işaretleniyor.
  • E-Fatura mükellefi Cari’lere kağıt fatura yazdırılmasının engelleniyor.
  • GİB’e gönderilecek e-fatura kayıtlarında zorunlu alan bilgi eksiklikleri denetleniyor ve faturaların sisteme göndeirldikten sonra “hatalı kayıt” nedeni ile geri dönmesi engelleniyor.
  • Gereksinim durumunda seçimle tek tek veya gün içinde bir veya birden fazla toplu e-fatura kaydının GİB’e gönderilebiliyor.
  • GİB’e gönderilecek e-fatura kayıtlarında sınırsız ek alan bilgi gönderilmesi ile fatura içeriğinin Cari temelinde özelleştirilebiliyor.
  • Oda kayıtları doğrultusunda birden fazla şube, e-fatura adresi ile kayıt kabul eden mükelleflere yapılacak gönderimlerin yönetilebiliyor.
  • GİB’e onaylanmak için gönderilmiş faturalarda değişiklik işlemlerine kapatılıyor.
  • Gelen Tedarikçi faturaların Dynamics AX iş akış (workflow) işlevlerinin kullanımı ile işletme içi onay süreci uyarlanabiliyor.

 

Çözüme ilgi duyan işletme temsilcilerinin, Aralık başından itibaren düzenlenecek tanıtım web seminerlerine katılımları için web sitemizde yer alan sunum kayıt formu aracılığı ile iletişime geçmeleri önerilmektedir.